ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9445541
*
nr 944 5541
Spegel
fd spegellampett, 1800-talets början, höjd: 67
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 februari 2015
kl 19:21:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/2 21:20:19
1
1.600 kr
22/2 13:46:34
2
1.600 kr
22/2 13:46:34
1
1.600 kr (Budbetjänt)
23/2 17:23:39
3
1.700 kr
23/2 17:25:36
4
2.000 kr
23/2 18:29:11
2
1.900 kr
23/2 18:29:11
4
2.000 kr (Budbetjänt)
23/2 18:30:07
2
Vinnande bud
23/2 18:32:43
2
justering av budtak
23/2 18:33:54
2
justering av budtak
23/2 19:00:50
2
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fd spegellampett spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 944 5541
Spegel
fd spegellampett, 1800-talets början, höjd: 67
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 februari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/2 21:20:19 | 1 | 1.600 kr |
22/2 13:46:34 | 2 | 1.600 kr |
22/2 13:46:34 | 1 | 1.600 kr (Budbetjänt) |
23/2 17:23:39 | 3 | 1.700 kr |
23/2 17:25:36 | 4 | 2.000 kr |
23/2 18:29:11 | 2 | 1.900 kr |
23/2 18:29:11 | 4 | 2.000 kr (Budbetjänt) |
23/2 18:30:07 | 2 | Vinnande bud |
23/2 18:32:43 | 2 | justering av budtak |
23/2 18:33:54 | 2 | justering av budtak |
23/2 19:00:50 | 2 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fd spegellampett spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02